Ana Yemek Tarifleri Popüler Tarifler

Düdüklüde Kuzu İncik Haşlama

By

Kuzu incik haşlama düdüklüde yapılınca yapımı çok kolay ve çabuk pişen bir yemek. Eğer düdüklünüz yoksa normal tencerede de pişirebilirsiniz. Bütün malzemeleri ekledikten sonra su miktarını üzerini geçecek kadar ilave edip harlı ateşte kaynatın ve ocağın altını kısıp kuzu etleri pişinceye kadar kaynatın.

İçine atacağınız baharatları damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz ama defne yaprağını bir taneden fazla eklemeyin. Şimdiden afiyet olsun.

Malzemeler:
5 parça kuzu incik
10-12 tane arpacık soğan
1 tane orta boy havuç
1 tane büyük patates
1 tane defne yaprağı
Karabiber
Pul biber
Tuz
Hazırlanışı:
Kuzu incik haşlama için önce sebzeleri hazırlayın. Arpacık soğanları soyup yıkayın. Patatesi soyup yıkayın ve iri parçalara ayırın. Havucu soyup yıkayın ve büyük verev parçalar halinde doğrayın.
Düdüklü tencereyi ocağı üzerine alıp içine kızdırın ve sıvı yağı ekleyin. Üzerine incikleri ilave edip her tarafını çevirerek az kızartın. Sonra ocağı kapatın ve üzerine doğradığınız patates ve havucu ekleyin. Arpacık soğanları, defne yaprağı ve tuzunu da ilave edin. Eğer varsa değirmenden taze karabiber kırın yoksa toz karabiber kullanın. Tereyağını küçük parçalara ayırın ve üzerine ekleyin. Üzerini geçmeyecek kadar sıcak su ilave edip tencerenin kapağını kapatın. Kendi düdüklü tencerenizin ayarına göre kaynama süresini ayarlayın. Ben on beş dakika kadar kaynattım yeterli oldu. Piştikten sonra sıcak sıcak servis edin.

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.