Derin Dondurucu İçin Tarifler · Kış Hazırlıkları

Derin Dondurucuda Enginar

Şifa deposu enginarı mevsiminin dışında yemek istiyorsanız ve pratik bir yolu var mı diyorsanız derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Her an elinizin altında ve ilk günkü tazeliğiyle enginarlarınız hazır olur. Bir kaç yıldır bu şekilde derin dondurucuda enginar saklıyorum ve sonuçtan memnunum.

Dikkat etmeniz gereken püf noktası enginarları dondurucudan çıkarınca dışarıda açılmasını beklemeyin yoksa renkleri kararır. Hemen pişireceğiniz tencereye alıp üzerine soğuk su ve limon suyu ekleyip çok hızlı olmayan bir ateşte pişirin. Yani ocağınızın hızını orta yükseklikte ayarlasanız yeter. Derin dondurucuda enginar nasıl saklanır ve dikkat edilmesi gereken püf noktaları nelerdir kısaca sizin için yazdım. Oldukça basit bir tarif. Şimdiden afiyet şifa olsun.

Malzemeler:
Enginar
Limon

Hazırlanışı:
Enginarlar temizlenmemişse temizleyin. Enginarlar temizlenmiş alırsanız mutlaka yıkayın. Enginar çanaklarını limonun suyunu sıkarak iyice her yerini ovun. Üzerindeki fazla limon suyunu süzdürüp düzgünce buzdolabı poşetine doldurun ve içindeki fazla havasını boşaltın. Ağzını sıkıca kapatıp derin dondurucuya yerleştirin.

Enginarları derin dondurucudan çıkarınca dışarıda açılmasını beklemeyin yoksa kararır. Hemen pişireceğiniz kabın içine alıp üzerine az soğuk su ve limon suyu sıkın sonrada pişirin.

Afiyet olsun.